Některých modelů v nabídkách automobilek se prodaly třeba jen jednotky kusů. Vyplývá to ze statistik Svazu dovozců automobilů, díky nimž si můžeme udělat přehled 20 vozů, kterých bylo v České republice za uplynulý rok zaregistrováno nejméně.

Vynechali jsme však modely, které se už v roce 2016 nevyráběly, ale na trhu ještě nekolik kusů k dispozici bylo (například Škoda Roomster, Renault Laguna či Nissan Murano).

Ve výčtu chybí také auta mimořádně exkluzivních značek, jejichž prodej se pohybuje v řádu jednotek pravidelně a jejichž odbyt je limitován i ve světě.

Čtěte také: Toto jsou nejlevnější auta v Česku. Žebříčku vládnou Dacie

Pokud vás přesto prodeje podobných vozů zajímají, pak vězte, že loni se v Česku prodalo celkem 58 aut značky Ferrari. Mezi nimi bylo dokonce jedno LaFerrari, nejvíce bylo modelů 488, těch z showroomů odjelo 15. Aston Martin si zapsal dva vozy, McLaren ulovil pět nových zákazníků, Lamborghini dokonce 13.

Luxusní vozy značky Bentley si vybralo 38 zákazníků a majestátním strojem Rolls-Royce si udělalo radost celkem 17 nových majitelů. Jeden vůz loni prodal Lotus, přibylo také 62 elektromobilů Tesla.

A teď už můžeme k přehledu. Najdete v něm rozhodně několik překvapení.

20. Jaguar XJ

Jaguar XJ.Zdroj: Jaguar

Největší Jaguar má za sebou modernizaci, ani tak ale negeneruje zrovna velké prodeje a za konkurencí v podobě Mercedesu třídy S, BMW řady 7 a Audi A8 hodně ztrácí  Zlepšit by to mohla nová generace, ale ta dorazí zřejmě až v roce 2019.

19. Lexus IS

Lexus IS 300h.Zdroj: Lexus

Zástupce střední třídy Lexus IS sází na nevšední design a moderní techniku, nevýhodou však může být absence v České republice tolik oblíbeného vznětového agregátu. Pro benzínovou nebo hybridní verzi loni sáhlo 12 nových majitelů.

18. Opel Cascada

Opel Cascada.Zdroj: Opel

Kabriolety nejsou v České republice obecně příliš žádaným zbožím, třeba pro Opel Cascada si loni do showroomů přišlo jen 9 zákazníků.

17. Maserati Quattroporte

Maserati Quattroporte S.Zdroj: Maserati

Luxusní sedany mají i díky své vyšší ceně logicky poněkud jinou pozici. I proto se pro Quattroporte loni rozhodlo 9 zákazníků. Většinu zákazníků si jako již tradičně rozebraly luxusní modely Audi, BMW a Mercedes-Benz.

16. Lexus RC

Lexus RC.Zdroj: Lexus

Luxusní kupé Lexus RC lze pořídit i s velkým atmosférickým osmiválcem, což už je dnes docela vzácné. Přesto se pro něj v roce 2016 rozhodlo jen 9 lidí.