Mercedes sice do segmentu ostrých hatchbacků vstoupil poměrně pozdě, ovšem ihned rozvířil tamější vody nejvýkonnějším dvoulitrovým motorem v segmentu. Nyní oficiálně představuje druhou generaci vysokovýkonného „áčka“, kterému dal označení A35 4Matic.

Jedná se o první ze dvou plánovaných ostrých hatchbacků, přičemž tohle je slabší varianta. Tedy jestli se automobil s výkonem 306 koní při 5800 ot/min a točivým momentem 400 Nm od 3000 ot/m dá označit jako slabší… Každopádně Mercedes příští rok představí silnější verzi A45 4Matic.

Srdcem ostrého hatchbacku je nový 2litorvý čtyřválec, jehož hnací sílu na všechna čtyři kola přenáší 7 stupňový dvouspojkový automat.

Mercedes-AMG A35 4Matic zvládne sprint z 0-100 km/h za 4,7 sekundy a má elektronicky omezenou maximální rychlost 250 km/h. Vysoký výkon krotí masivní 350mm brzdy vpředu a 330 vzadu! Odvětrávané a vrtané kotouče svírají stříbrné třmeny s nápisem AMG.

Novinka od AMG se od klasických „áček“ poslední generace liší také softwarově. Kromě standardních režimů Comfort, Sport, Sport+ a Individual je tento ostrý hatchback vybaven režimem Slippery, který na kluzkém povrchu omezuje výkon motoru a upravuje chod převodovky.

První dodávky začnou po skončení pařížského autosalonu.

Zdroj: Youtube