Britská automobilka představila novou verzi svého třídveřového modelu Mini Cooper. Varianta SE se stala prvním sériově vyráběným elektromobilem, který ponese logo dnes už klasické značky. Ještě letos se dostane na evropské silnice a ty české by neměly být výjimkou.

Mini Cooper SE pohání vpředu uložený elektromotor o výkonu 135 kW. Na přední kola zároveň posílá točivý moment o hodnotě 270 Nm. Auto zvládne z nuly na 100 km/h zrychlit za 7,3 sekundy a maximální rychlost je omezena na 150 km/h.

Ford Puma už není kupé, ale malý crossover.
Ford Puma se vrací na silnice. Jako crossover s kufrem, který lze vypláchnout

Mini by na jedno nabití mělo ujet až 270 kilometrů. Vděčí za to baterii, která je umístěná pod podlahou kabiny. Má kapacitu 23,6 kWh. Podle údaje Mini je elektromobil těžší o 145 kg než verze se spalovacím motorem. Dá se předpokládat, že má firma na mysli turbodiesel.

Auto by se mělo pochlubit solidní praktičností, tedy alespoň na danou třídu. Díky tomu, že jsou baterie pod podlahou kabiny a nikoliv kufru, vejde se dovnitř 211 litrů zavazadel, tedy stejně jako u modelu se spalovacím motorem. Auto je vybaveno zábavním systémem s dotykovou obrazovkou, displej nahradil i klasické budíky.

České ceny zatím nejsou známé. Na ně si budeme muset počkat až po oficiálním představení, které pravděpodobně proběhne na autosalonu ve Frankfurtu. Mezitím si Mini Cooper SE prohlédněte ve fotogalerii.