Právě výkonem na legendárním okruhu na sebe nové Lambo výrazně upozornilo, italský supersport dokázal Nordschleife objet v čase 6:52.01. Stalo se 5. října loňského roku a za volantem seděl zkušební jezdec Marco Mapelli.

Verze Performante vychází samozřejmě ze standardního Huracánu, doznala ale řady změn. Auto stojí na konstrukci z karbonu a hliníku, ale díky přednímu a zadnímu nárazníku, krytu motoru a zadnímu křídlu z takzvaně „kovaných" uhlíkových vláken, se ušetřilo 40 kg proti základní verzi Huracánu. Performante tedy váží 1382 kg.

Skvostný 5,2litrový atmosférický desetiválec byl vyladěn na 640 koní (470 kW) a rovných 600 Nm točivého momentu. Takže tu máme nárůst o 30 koní a 40 Nm. Výfukový systém byl rovněž upraven v rámci snižování hmotnosti. Přenos výkonu na všechna kola pak zajišťuje nově optimalizovaná sedmistupňová dvouspojková převodovka.

Díky tomu dokáže ostrý Huracán zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 2,9 sekundy, na dvoustovku za 8,9 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 325 km/h. Je tak nyní o tři setiny rychlejší, zatímco nejvyšší rychlost zůstává stejná.

Na jízdních vlastnostech však nemají zásluhu pouze výkonnější motor a nižší hmotnost. Působivý čas na trati v Německu určitě zajistila také aktivní aerodynamika.

Přední nárazník dostal pohyblivé klapky a kanálky v zadním křídle zase pracují se vzduchem proudícím z výdechů na víku motoru. Tyto otvory jsou taktéž otevírány a zavírány podle potřeby skrze elektronický systém, který vždy zajišťuje ten nejlepší možný aerodynamický přítlak a nejnižší možný odpor proudícího vzduchu. Převedeno na procenta – přítlak je podle Lamborghini o monstrózních 750 procent vyšší než u standardního Huracánu.

Performante následně dostalo tužší zavěšení a jeho dvacetipalcová kola jsou obuta do pneumatik Pirelli P Zero Corsa. Nutno podotknout, že rekordní jízda na Nürburgringu byla zajeta s mnohem lepivějšími – ale pořád silničními – gumami Pirelli Trofeo R. Ty ovšem můžete dostat za příplatek také.

Uvnitř má Performante ještě více alcantary a karbonu než normálně. Podobně jako masivní zadní křídlo má i karbonové obložení velice zajímavý design.

A cena? Pro evropský trh byla stanovena na 195 040 eur, tedy asi na 5,08 milionu korun. U nás si Huracán Performante můžete pořídit právě u společnosti Lamborghini Praha, která patří do skupiny Porsche Inter Auto CZ a slavné italské supersporty v Česku prodává od roku 2014. A docela úspěšně.

Zatímco v roce 2014 bylo v České republice registrováno 6 nových vozů Lamborghini, v roce 2016 se pro tuto značku rozhodlo 13 zákazníků a během prvních šesti měsíců letošního roku bylo českým klientům předáno již 8 nových vozů Lamborghini.

Zdroj: Youtube