Ukazuje se, že proti evolučnímu designu karoserie s pouze minimálními změnami se designéři více snažili v interiéru Dusteru a novinka přinese vcelku zásadní změny v architektuře palubní desky a dalších prvků.

Sice jde prozatím o ilustrace a jednu jedinou fotku reálného interiéru, ale přesto lze očekávat, že vůči předchozí generaci byl vnitřek Duster celkově omlazen a bude vypadat mnohem stylověji.

Volant jsme už mohli vidět v modernizovaném Sanderu a posledních verzích současného Dusteru, nicméně zbytek palubní desky zaujme moderně tvarovanou kapličkou přístrojů, řadou menších kruhových výdechů klimatizace a velkou obrazovkou infotainment systému. Ovládací prvky klimatizace dostaly nové otočné ovladače s displejem.

Je taky možné, že podobně jako na ilustracích bude interiér Dusteru nabízen v několika barvených kombinacích společně s kontrastními lištami a jinými „hodnotně“ vypadajícími částmi. Inženýři se navíc podle dřívějších informací měli snažit povýšit kvalitu zpracování a uvést nové prvky výbavy.

Pro představu o rozdílu interiérů jsme do galerie přidali rovněž pár fotek současné generace Dusteru.

Další řadu informací se dozvíme během premiéry nové Dacie Duster na autosalonu ve Frankfurtu už 12. září.