Standardní Ranger Rover tak později doplní verze, která však bude čistě limitovanou edicí. SV Coupé bude vyrobeno pouze v počtu 999 kusů.

Land Rover uvádí, že vůz bude svými tvary odkazovat na původní třídveřový Range Rover ze 70. let. S největší pravděpodobností tak bude mít novinka rovněž zkrácený rozvor.

Značka prozatím zveřejnila jenom záběr z interiéru, který bude pro SV Coupé lehce upraven. Na fotce můžeme totiž vidět klasickou architekturu současného Range Roveru, nicméně s řadami sedaček, které se barevně odlišují. Těšit se ale zákazníci mají i na další zajímavé a pro „kupé“ unikátní detaily.

Na SV Coupé pracovala i divize Special Vehicle Operations, jež se v rámci Jaguaru a Land Roveru většinou specializuje na tvorbu výkonných či speciálních modelů. Nejspíš se tak pod kapotou objeví klasický kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu pěti litrů a výkonu kolem 550 koní (404 kW).

Každopádně můžeme očekávat tučnou cenovku za takto unikátní model, což bude zapříčiněno také ruční výrobou v technickém centru v Ryton-on-Dunsmore ve Warwickshiru.

Odhalení Range Roveru SV Coupé je plánováno na 6. března na autosalonu v Ženevě. Model bude součástí oslav 70. výročí značky Land Rover.