Prvním oficiálně představeným sériovým modelem, jehož fotky byly zveřejněny před oficiální premiérou na ženevském autosalonu, je městský automobil Renault Clio. Francouzská automobilka v tiskové zprávě mluví o evolučním designu exteriéru, revolučním interiéru a inovativních technologiích.

Renault Clio je nejlépe prodávaným modelem značky a dokonce jde o druhý nejprodávanější automobil v Evropě,. Skvělé prodejní výsledky jdou ve velké míře na vrub líbivému designu. Proto Clio páté generace vypadá dost podobně jako čtvrtá generace, přestože je zcela nové.

Renault Clio 5. generace

Nový Renault Clio je prvním automobilem značky, který je postaven na základech nové platformy CMF-B. Je 4048 mm dlouhé, což je o 14 mm méně, než dříve, má o 6 mm kratší rozvor a linie střechy je o 30 mm nižší. Díky tomu se povedlo na samotné karoserii ušetřit 22 kg materiálu.

Největší změny se udály ale v interiéru, protože i samotný Renault si uvědomoval, že v této oblasti na špičku nepatří. Proto je interiér nové generace úplně nová liga. Tvrdé plasty nahradily měkčené prvotřídní kvality. Zvětšil se také prostor pro cestující.

Nové Clio přijede s celou řadou asistenčních systémů a pokročilým infotainmentem. Seznam se však dozvíme nejspíš až v Ženevě, kam dorazí s atmosférickým litrovým tříválcem (65 a 75 koní), přeplňovaným litrovým tříválcem (100 a 130 koní) a vznětovým motorem 1,5 dCi (85 a 115 koní).