I když se kategorie velkých rodinných MPV už netěší takové oblibě jako dříve, Renault stále pokračuje ve vylepšování svého Espace. Auto je totiž považováno za jednoho ze zakladatelů této třídy. Od roku 1984 se ho vyrobilo 1,3 milionu kusů. Aktuální generace právě prochází faceliftem.

Ten je na první pohled rozpoznatelná podle nové výbavy v podobě Matrix full-LED světlometů, jež dodávají vozu charakteristický vzhled přídě. Technologie umožňuje vykrývat protijedoucí auta tak, aby jejich řidiče neoslňovala, ale zároveň aby bylo mimo ně vidět do dálky. Světlomety rozpoznají auto na vzdálenost 550 metrů.

Opel šel cestou co nejnižší možné ceny, v základu nabízí tedy jediný motor.
Opel Corsa vs. konkurence? V základu nemá ani klimatizaci, ale Fabii předjede

Aby se neřeklo, lehkou změnou prošly třeba i nárazníky. Novinkou je také červená barva Vintage Red. Na výběr budou také nové disky kol. Uvnitř se lehce změnil tvar palubní desky s přepracovanou středovou konzolou. Podle automobilky je teď ovládání funkcí vozu ergonomičtější.

Na palubě nechybí řada elektronických asistentů. Zajímavý je i systém řízení všech kol 4Control, který směřuje do zatáčky i kola na zadní nápravě. Tím je auto mrštnější. Nový Renault Espace se na evropské silnice dostane na jaře příštího roku.