Nad myšlenkami na automobilové vznášedlo jako ze sci-fi filmu Pátý element se ale prozatím nerozplývejte. Inženýři společnosti Yagalёt totiž stále nemají v rukávu jakousi stále neobjevenou antigravitační technologii, ale svůj výtvor chtějí vybavit standardní technikou, která je u vznášedel používána dnes.

Prozatím nepojmenovaný sporťák se tak prý bude vznášet jen pár centimetrů nad zemí, podobně jako to v současnosti umí vznášedla využívající vzduchový polštář, který je tvořen proudem vzduchu pod konstrukci vozidla.

Kromě toho, že Yagalёt zatím o svém projektu neprozradil žádné podrobnější technické informace a zveřejnil pouze jediný nákres vozu, objevuje se také otázka, proč spojovat zrovna sportovní auto se vznášedlem. Podle výrobce má být výhodou, že jeho vozidlo bude mít nejen skvělé jízdní vlastnosti na silnici, ale také bude schopné překonat na vzduchovém polštáři lehký terén anebo se plavit nad vodní hladinou.

Nákresy vozu přitom ukazují vcelku normálně vypadající roadster se čtyřmi koly, který v žádném případě nenaznačuje ostatní zmíněné schopnosti. Od Yagalёt ale přitom zaznívá, že jejich auto bude opravdu „létat nízko nad zemí“.

Díky nedostatku informací tak vypadá ambiciózní projekt zatím spíše jako sen šíleného konstruktéra. Prvotní skepse je tedy na místě. Na druhou stranu, pokud se ruské společnosti skutečně povede splnit své sliby, budeme minimálně příjemně překvapeni.