Už příští týden začíná autosalon v Ženevě. Seat se na něm pochlubí minimálně hned dvěma elektromobily. O miniaturním vozítku Minimó, které se silně inspirovalo Renaultem Twizy, jsme psali už dřív. Další koncept jménem el-Born ale vypadá mnohem slibněji a použitelněji.

Auto stojí na koncernové platformě MEB vyvinuté pro elektromobily. Sdílí tedy techniku ale i rozměry s hatchbackem Volkswagen ID, který se na silnice vypraví ještě letos. V hierarchii automobilky Seat se pak nejvíc blíží Leonu a cenově by se měl vejít někam mezi tento model a SUV Ateca.

Pod kapotu dostane el-Born na výběr hned několik elektromotorů. Specifikace zatím nejsou známé, ale nejsilnější model by měl mít výkon 210 koní a zvládnout tak zrychlit z nuly na 100 km/h za 7,5 sekundy. Na palubě bude v top variantě baterie o kapacitě 62 kWh, což vozu umožní dojet na jedno nabití až 420 kilometrů. Seat slibuje, že z nabíječky o výkonu 100 kW se auto z nula na 80 procent nabije za 47 minut.

I když jde stále o koncept, dá se odhadnout, že podoba sériového modelu bude poměrně stejná. Například kabina a palubní deska už vypadají jako u sériového vozu. Seat se po Volkswagenu stane druhou značkou se svým samostatným elektrickým modelem. Pak teprve přijde řada na Škodu.