Jistý uživatel Instagramu jménem marcosgf totiž pořídil fotografii Seatu Arona během letecké přepravy, kdy bylo auto nad Barcelonou zavěšeno na lanech pod helikoptérou. A protože měl (ať už to bylo náhodou, nebo ne) u sebe slušnou techniku, mohl i na tu dálku novinku nafotit ve slušné kvalitě.

Díky tomu se můžeme podívat na malé SUV s charakteristickými designovými prvky automobilky Seat, konstrastní střechou, která má jinou barvu než karoserie, a se zajímavě řešeným zadním sloupkem.

Přestože Aronu premiéra teprve čeká, leccos o ní už víme. Jako základ poslouží koncernová platforma MQB A0, kterou dostanou všechny malé modely Volkswagenu - jako první ji využívá nová Ibiza, dostalo ji také nové Polo a později podpoří i novou Fabii.

I další technika bude samozřejmě koncernová, očekávat tak můžeme známé tříválcové (o objemu 1,0 litru) a čtyřválcové (1.5 TSI a 1.6 TDI) motory, pravděpodobný je také pouze pohon předních kol. Rozměry by pak novinka mohla být o trochu větší než hatchback Ibiza, délka by ale neměla přesáhnout 4,2 metru.

Těšit se můžeme také na sourozence s logem automobilky Škoda. Dorazit by mělo v roce 2019, ukázat by se ale mohlo už příští rok. Seat Arona do prodeje zamíří ještě letos.