Zmíněný elektromobil bude přitom sdílet platformu s rodinou elektrických Volkswagenů ID. Už se mluví dokonce o názvu novinky, jmenovat by se mohla Born, Born-E či E-Born. Velikostí půjde o kompaktní model, jenž má ale prostorností předčít hatchback Leon.

Velice pravděpodobně se tak bude jednat o vlastní verzi elektrického hatchbacku od Volkswagenu (který VW chystá), ovšem s logy Seatu a jeho designovými prvky. Automobilka chce cenu nového elektromobilu udržet na úrovni naftového Golfu, tedy okolo 530 tisíc korun. Na trh se elektrický Seat vydá v roce 2020.

První showroom Škody Auto v Singapuru.
Škoda bude prodávat vozy i v Singapuru. Už tam otevřela první prodejnu

Kromě již představeného ostřejšího SUV Cupra Ateca pak do plánu značky spadá i chystané až sedmimístné SUV Tarraco, tedy španělská obdoba Škody Kodiaq. Oba vozy půjdou do prodeje na konci letošního roku.

V polovině roku 2019 už Seat plánuje uvést novou generaci Leonu včetně jeho praktické verze kombi a hybridní varianty.

Honda CR-V.
Tato auta prý v pohodě zvládnou přes 300 tisíc kilometrů. Vládnou Japonci

Ještě před uvedením elektromobilu v roce 2020 chce Seat představit i další nový crossover. O něm však zatím mnoho nevíme.

Vedení firmy také uvedlo, že rok 2017 byl pro značku velmi úspěšný, jelikož se Seat zařadil mezi automobilky vykazující v Evropě vůbec největší růst. Seat loni prodal na starém kontinentu celkem 468 400 vozidel.

Zdroj: Youtube