O Kodiaqu Coupé se mluví už delší dobu, škodovka stylové provedení totiž už dávno potvrdila - jenže zatím tak učinila jen pro čínský trh. Německý Auto Bild ale na základě neoficiálních informací tvrdí, že příjezd do Evropy je už hotová věc.

Škodovácké kupé-SUV by se na starém kontinentu mělo začít prodávat v roce 2019 a jedním z cílů automobilky je, aby novinka podpořila jistý přerod značky. Škoda už totiž nechce být jen "rozumná", ale chce být i více emotivní. Zhruba 4,7 metru dlouhé auto by tak mělo konkurovat například Range Roveru Evoque či BMW X4.

A jak by Kodiaq Coupé mohl vypadat? Na to se můžete podívat v galerii, kde najdete řadu neoficiálních ilustrací.

Tradiční přednosti české značky ale prý zůstanou, takže kromě odvážnějších tvarů máme očekávat prostorný a praktický interiér. A také objemný a dobře využitelný zavazadelník.

Technika bude samozřejmě koncernová, pod kapotou se tedy objeví známé přeplňované čtyřválce, pravděpodobný je i příjezd plug-in hybridní varianty. Auto Bild píše také o moderní příplatkové výbavě. A odhaduje už i cenu. Podle něj bude základní cena startovat nad 30 000 eur, což je v přepočtu zhruba 780 tisíc korun. Lepší verze s vyšší výbavou pak lehce překročí hranici 1,3 milionu korun.

Pro srovnání, současný Kodiaq začíná na 693 900 Kč.