Vůbec nejlépe dopadlo v Kodiaqu testování ochrany dospělých cestujících. V souhrnném hodnocení získala nová Škoda 92 % a prakticky ve všech testovaných ohledech si tedy vedla velmi dobře. Zejména testy bočního nárazu zvládl Kodiaq na výbornou a náraz do sloupu ověřil pevnost boční konstrukce.

Velmi slušného hodnocení dosáhl vůz i v oblasti ochrany dětských pasažérů. Jediná známka „nevyhovující" byla udělena za ochranu krku desetiletého dítěte při čelním nárazu. Všechny ostatní partie jsou však při různých nárazech chráněny dobře, nebo přinejmenším přijatelně.

Čtěte také: Půjčený sporťák od BMW policii vydržel 20 dnů. Už boural, řidič měl prý kolaps

Se 71 % je Kodiaq šetrný také k chodcům. Náraz hlavy do kapoty dopadl dobře či přijatelně a horšího hodnocení se Kodiaq dočkal pouze v oblasti sloupků čelního skla. Asistent samočinného brzdění s detekcí chodců si vedl přijatelně.

A ani další systémy nijak nezaostaly. Krizové brzdění jako takové dokázalo při všech testovacích scénářích zcela zabránit nehodě a nechybí ani další náležitosti, které jsou pro získání pěti hvězd potřeba. Kodiaq je standardně vybaven omezovačem rychlosti a signalizací nezapnutých bezpečnostních pásů pro druhou řadu sedadel. Body byly Kodiaqu strženy jen za to, že asistent držení v jízdním pruhu není standardní výbavou, ale za příplatek.

Čtěte také: Novinky pro řidiče: Od 1. června se změní STK a zjednoduší registrace

Co se dalších testovaných vozidel v letošním roce týče, nejlepšího hodnocení zatím dosáhlo Volvo S90 a kombi varianta V90. V rámci nižší střední třídy dostal pět hvězd nový Hyundai Ioniq a mezi malými auty zabodoval Nissan Micra, který se pochlubí pěti hvězdami, je-li vybaven balíčkem aktivní bezpečnosti.