Až se na ženevském autosalonu strhne plachta kryjící koncept Škoda Vision iV, získá veřejnost poměrně jasnou představu o tom, jak bude vypadat model, který se dostane na trh o rok později.

Jak je ztřejmé ze zveřejněných skic, a jak píše automobilka v oficiální tiskové zprávě, půjde o crossover se čtyřmi dveřmi a tvary karosérie ve stylu kupé. Na přídi je markatntním znakem světelná lišta, která spojuje oba hlavní světlomety.

Na mohutné zádi se pak nachází aerodynamický spojler a červeně podsvícená písmena tvořící nápis Škoda.

Kamery místo zrcátek

Stejně jako v případě Audi e-tron, má i koncept Škody, místo klasických zpětných zrcátek kamery. Jejich kryty připomínají žraločí ploutve. Celkově působí koncept hodně sportovně.

Rok 2019 představuje pro značku Škoda vstup do éry elektromobility. 124 let po založení podniku uvede česká automobilka na trh model SUPERB PHEV s plug-in-hybridním pohonem a elektrické Citigo s čistě bateriovým elektrickým pohonem. V roce 2020 budou následovat první sériové vozy na bázi platformy MEB. V následujících čtyřech letech bude Škoda investovat zhruba dvě miliardy eur do alternativních pohonů a do nových služeb, souvisejících s mobilitou a do konce roku 2022 představí více než deset elektrifikovaných modelů.