V Mladé Boleslavi vzniká Škoda Karoq kabriolet. Podívejte se na první obrázek

Dvacítka žáků podnikového učiliště automobilky Škoda Auto pracuje na novém autě. Tentokrát se studenti rozhodli vytvořit nejnovější SUV Karoq ve verzi kabriolet. A prozatím nám ukazují první ilustraci jejich počinu.

Ilustrace konceptu Škody Karoq ve verzi kabriolet.
Zdroj: Škoda

Žáci Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto se již popáté vžijí do role opravdových vývojářů a konstruktérů. Studenti ve věku 17 až 18 let tak pod vedením mistrů odborného výcviku a za podpory oddělení technického vývoje, designu a výroby v Mladé Boleslavi postaví koncept kabrioletu na základě Škody Karoq.

V rámci praktického projektu si žáci vyzkouší spolupráci v týmu a zároveň prověří své technické a organizační schopnosti. Koncept má prý zdůraznit mladistvý a svěží design modelu Karoq a jeho zaměření na mladé lidi.

Studie, která zatím nemá své jméno, bude představena veřejnosti v červnu. Na projektu se sešli mladí technici ze sedmi oborů – jsou mezi nimi mimo jiné autolakýrníci, autoelektrikáři a karosáři.

Podobu kabrioletu zatím ukazuje pouze jednoduchá ilustrace a informací o samotném vozu ještě mnoho není. Těžko tedy říct, zda se studenti například pustí i do úprav pohonu.

Na konceptech žáci každoročně pracují od roku 2014 (viz galerie). První studií byla dvoumístná verze vozu Škody Citigo, v roce 2015 následoval pickup na bázi Fabie, v roce 2016 kupé na základě Rapidu Spaceback a v roce vytvořili z modelu Citigo buginu s elektropohonem.

Na Středním odborném učilišti strojírenském Škoda Auto, založeném v roce 1927, se žákům dostává tří- až čtyřletého vzdělání v technických učebních a studijních oborech. Aktuálně se zde na budoucí povolání připravuje více než 900 žáků v celkem 13 oborech (pět čtyřletých a osm tříletých) a k dispozici jsou i dva obory nástavbového studia. Svou kvalifikaci si tu navíc rozšiřuje i zhruba 60 zaměstnanců škodovky.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×