Automobilka Škoda má na rok 2019 nachystanou celou plejádu nových modelů. Poslední rok druhého desetiletí 21. století se ponese ve znamení modernizace vlajkové lodi Škoda Superb, který přinese také plug-in hybridní verzi, a spuštění prodejů nástupce rapidu Škoda Scala. Kromě toho by se měl v showroomech objevit elektromobil Citigo.

Nově však prosákly informace, že Škoda Auto vážně uvažuje o třetím sportovním modelu RS v podobě menšího SUV Karoq. Německý Auto Bild dokonce mluví o bližších technických údajích. Karoq RS, pokud vznikne, bude pohánět zážehový 2litr TSI, jehož výkon by se měl pohybovat okolo 300 koní a točivý moment okolo 38 Nm. Výkon na všechny čtyři kola přenese samočinná převodovka DSG. Stejně jako Kodiaq RS by i menší sportovně střižené SUV mělo mít adaptivní podvozek.

Německý automobilový magazín dokonce spekuluje o dalším modelu RS, kterým by mohla být Fabia.

Elektrické provedení RS je už potvrzené, takže pokud Karoq RS skutečně vznikne, půjde o pátý model RS, jehož uvedení by mělo proběhnout 2019. Jestliže dostane Karoq RS zelenou, stane se nejspíš ozdobou frankfurtského autosalonu na podzim orku 2019.