Subaru ukázalo studii kombíku. Viziv Tourer naznačuje budoucnost značky

Do souboje konceptů na letošním autosalonu v Ženevě se přidává i Subaru, které zde představilo svůj Viziv Tourer (Viziv je zkratka pro Vision for Innovation). Zajímavě vypadají kombík prý ovšem nenapovídá žádný konkrétní budoucí model. Jedná se totiž spíš o designovou studii.

Koncept Subaru Viziv Tourer.
Zdroj: Subaru

Bohužel velká spousta detailů a specifikací ohledně pohonného ústrojí zůstává záhadou. Japonská automobilka zmínila jen tolik, že se pod kapotou nachází plochý motor, napojený samozřejmě na symetrický pohon všech kol.

Za předním sklem se potom nachází nová generace kamerového systému EyeSight, poskytující Vizivu pokročilé autonomní funkce. Zrcátka konceptu byla nahrazena kamerkami směrujícími dozadu a místo klik na dveřích jsou tu dotykové plošky v chromované liště pod okny.

Vůz stojí na dvacetipalcových ráfcích a navzdory tomu, že se jedná o kombi, má vcelku krátké převisy. Při délce 4775 mm činí rozvor 2730 mm. Dále je vůz 1930 mm široký a 1435 mm vysoký.

Viziv Tourer pochopitelně tematicky navazuje na původní koncept, odhalený již v roce 2013. Je ovšem docela jasné, že se žádného silničního vozu s tímto názvem nikdy nedočkáme. Celá řada konceptů Viziv totiž poslouží jen coby nahlédnutí do budoucnosti designu a technologií u Subaru.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×