Jak řekl britskému magazínu Autocar šéf designu u Subaru Mamoru Ishii, životní styl i požadavky zákazníků se mění. Nadchází doba digitalizace, propojení a elektrifikace, ovšem ještě stále jsou tu i zákazníci, pro které je radost z řízení velmi důležitá.

Právě na ně má cílit nová i generace modelu WRX. Ta bude stát na platformě Subaru Global Platform, pochopitelně si zachová pohon všech kol a některé klíčové prvky, ovšem detailnější popis pohonného ústrojí ještě stále chybí.

Tušíme jen, že to bude hybrid. Manažer Subaru ale mluví o řidičsky zajímavém hybridu.

Co naopak víme docela jistě, to je směřování designu. Nový model se totiž v mnoha ohledech připodobní ke konceptu Viziv, představenému na autosalonu v Tokiu. Viziv je vlastně takovou futurističtější verzí současného STI. Má doširoka rozkročené blatníky, klasickou kapličku na kapotě a velké průduchy v předním nárazníku. Na druhou stranu si na cestu svítí světly poskládanými z LED proužků, má kamery místo zrcátek a celkově vypadá trochu kosmicky.

Reakce na koncept Viziv byly každopádně prý veskrze pozitivní, takže se Subaru vynasnaží, aby se mu příští generace WRX připodobnila ve všech myslitelných ohledech.