Zevnějšek Vitary SE nese stejnou pětidílnou masku chladiče, kterou disponuje i Vitara S. Vůz na promo fotkách halí tmavě modrá perleťová barva Sphere Blue, kterou Suzuki až doteď nabízelo výhradně pro model S-Cross. Dále je k dispozici i černá nebo bílá, přičemž za příplatek lze dostat také šedě lakované sloupky a střechu.

Pěkným designovým detailem, který náleží výhradně k edici SE, jsou doplňky v měděné barvě. V tomto odstínu jsou třeba vnitřní rámečky světlometů, části sedmnáctipalcových kol a téma mědi pokračuje i do interiéru.

Zde nalezneme zbarvení na rámečku hodin, kolem výdechů klimatizace, na ozdobných lištách i ostatních dekorech a na bočnicích sedadel.

Čtěte také: Fiesta, Insignia nebo XC60. Na trh dorazilo několik novinek, kolik stojí?

Výbava Vitary SE pochází z nejvyšší výbavové specifikace Elegance. Zákazníci zde tedy naleznou vestavěnou klimatizaci, parkovací senzory vpředu i vzadu, parkovací kameru, adaptivní tempomat, systém nouzového brždění nebo elektricky sklopná zrcátka.

Ve verzi s pohonem předních kol vychází Vitara SE na 481 900 korun, s příplatkovým systémem 4x4 AllGrip potom na 529 900 korun. V obou případech nalezneme pod kapotou benzínový atmosférický čtyřválec 1.6 VVT.