Zvenku poznáte Kodiaq L&K dle stylových nárazníků vpředu i vzadu, stejných jako na Kodiaqu Sportline, dále podle mřížky chladiče doplněné o chromované prvky, standardních 19palcových kol, full LED světlometů nebo plaket s nápisem Laurin & Klement na předních blatnících.

Interiér je pak možné zvolit v černém nebo béžovém provedení, doplňují je leskle černě lakované panely obložení, tříramenný multifunkční kožený volant a také standardně dodávaná elektricky nastavitelná přední sedadla včetně paměťové funkce.

Mezi další výbavu patří hliníkové pedály, textilní vkládané koberce, dešťový senzor, automatická clona vnitřního zpětného zrcátka, ambientní osvětlení interiéru a audiosystém Canton. Volitelně je možné u Kodiaqu L&K sáhnout po adaptivním podvozku. Do výbavy se pak standardně dostává progresivní posilovač řízení, který jsme už mohli vidět u řady další modelů koncernu Volkswagen.

Vrcholná provedení Kodiaqu budou v nabídce klasicky s benzinovými nebo naftovými motory a standardně s pohonem všech kol. Zároveň ale přijdou pro rok 2018 určité změny.

Úplnou novinkou je u velkého SUV benzinový čtyřválec 1.5 TSI o výkonu 150 koní (110 kW) se systémem deaktivace poloviny válců při nízkém zatížení. U dosud nabízeného čtyřválce 2.0 TSI zase došlo k navýšení výkonu ze 180 koní (132 kW) na 190 koní (140 kW). Tyto nové benzinové jednotky obdržely nově i filtry pevných částic.

K mání jsou i naftové motory ve formě agregátů 2.0 TDI naladěných na 150 koní (110 kW) či 190 koní (140 kW). V závislosti na motorizacích je nakonec dostupná i nová sedmistupňová automatická převodovka DSG nejnovější generace. Všechny motorizace jsou v případě Kodiaqu L&K spojeny s pohonem všech kol.

Ceny zatím nebyly zveřejněny. Aktuálně je nejdražší variantou Kodiaqu verze Sportline, jejíž cena startuje na 880 900 Kč.