Po stránce designu dostala modernizovaná Kia Sportage nové přední i zadní nárazníky, stejně jako upravené světlomety a novou nabídku 16-, 17- a 19palcových litých disků kol. Volitelná výbava přitom byla dále rozšířena o pět nových odstínu karoserie a podle zvolené varianty Sportage se na voze objevují buď chromované, nebo černé detaily.

Možná nejzásadnější zprávou je ovšem nová nabídka motorizací. Do Sportage se totiž jako do prvního modelu značky Kia dostává zbrusu nový mild-hybridní systém EcoDynamics+, kombinující naftový dvoulitr s pomocným startér-generátorem, 48V elektrickou sítí a malou baterií o kapacitě 0,46 kWh. Automobilka sice zmiňuje, že systém dokáže zredukovat emise CO2 o další 4 procenta, celkový výkon jednotky však zatím neuvádí.

Dosavadní 1,7litrový naftový čtyřválec pak v nabídce nahrazuje novější a úspornější šestnáctistovka, která podle naladění nabídne 115 koní (85 kW) nebo 136 koní (100 kW). U výkonnější verze je poté auto k mání s pohonem všech kol a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

V lehce omlazeném interiéru najdete nový volant a přepracovanou kapličku přístrojů, nehledě na nové dvoubarevné, černošedé polstrování. U nejvyšší výbavy GT Line se mohou zájemci těšit i na dvoubarevné polstrovaní kůží na sedačkách nebo čistě černou kůži s červeně kontrastním prošíváním. Novinkou jsou i poslední infotainment systémy se 7- či 8palcovou dotykovou obrazovkou.

Nakonec se Sportage dočkala i nejnovějších bezpečnostních a asistenčních systémů včetně inteligentního tempomatu s funkcí Stop&Go, kamerového systému zobrazujícího okolí vozu či systému sledování únavy řidiče.

Modernizovaná Kia Sportage se dostane na trh ve třetím čtvrtletí letošního roku. České ceny zatím nebyly zveřejněny.