Obrněná vozidla mají jeden zásadní problém. Kvůli ocelové balistické ochraně, tlustým sklům a další výbavě jsou extrémně těžká. Proto jsou někdy na jejich řízení potřeba „papíry“ na nákladní vůz a nemůžete od nich očekávat právě mrštné reakce. To ale není případ obrněné Audi RS7 Sportback od americké společnosti AddArmor.

Pod kapotou má upravený benzinový osmiválec s objemem 4,0 litru a výkonem 760 koní. Ten má vozu zajistit akceleraci z nuly na 100 km/h za 3 sekundy a maximální rychlost 320 km/h. Nejsou to právě parametry obrněného vozu. Přesto se jeho posádka může cítit v bezpečí, jak to?

AddArmor totiž nahradil klasické materiály, tedy ocel a sklo moderními kompozity. Skla jsou tudíž stále neprůstřelná a auto odolá i menší explozi. Splňuje normu balistické ochrany B4. Přesto nabralo oproti klasickému vozu jen 91 kg na hmotnosti.

Toto Audi ale neslouží jen na ochranu. Na palubě si s sebou veze celou paletu zajímavých zbraní. Kromě oslepujících reflektorů jsou to například teasery, pepřový sprej a dokonce i kouřová clona. To vypadá jako hračka pro Jamese Bonda! Můžete si ji prohlédnout v bohaté fotogalerii.