Audi dělá jedna z nejhezčích, a to je prostě fakt. Bohužel, produkční auta jen málokdy vypadají stejně úchvatně, jako koncepty této německé automobilky. Právě předsazený Audi e-tron GT Concept by ale mohl být výjimkou potvrzující pravidlo. Audi ho určitě bude vyrábět, což už oficiálně potvrdilo, a s největší pravděpodobností v podobě, v jaké ho přivezlo na autosalon do LA.

Rozměry karoserie 4,96 m na délku, 1,96 na šířku jsou stejné s A7, což jasně dokládá výše uvedené. Výška činí 1,38 metru a rozvor dosahuje 2,9 metru.

Audi e-tron GT Concept se zrodil ve spolupráci s Porsche a využívá stejné platformy, jako Taycan, a to včetně akumulátoru. Přesný dojezd vozu nebyl oznámen, ncméně se očekává okolo 400 km a díky 800voltovému systému lze jeho akumulátor nabít z 80 % už za 20 minut. ¨

Audi e-tron GT Concept

Výkon e-tron GT dosahuje úctyhodných 590 koní, takže zrychlení z 0-100 km/h by mělo být záležitostí pouhých 3,5 sekundy a dvounásobná rychlost 12 sekund. To už je solidní fofr!

K sériovému vozu je však cesta ještě dlouhá. Audi sice potvrdilo, že ho v téhle podobě uvidíme v roce 2020, ovšem první vozy by ke svým majitelům měly dorazit o rok později.