Porsche 911 se chystá na silnice vyjet v nové generaci označené 992. Ta se předvede na autosalonu v Los Angeles. Zatím média zveřejňovala jen snímky, jež vytvořila sama pro lepší představivost čtenářů. Teď se ale na internetu objevily tři obrázky, které vypadají jako oficiální fotografie. Jsou sice v nízkém rozlišení, ale odhalují podobu model 911 Carrera 4S. Snímky zveřejnil americký server Jalopnik.com.

Z obrázků je patrné, že se design nového Porsche 911 až zas tak výrazně neposune. Spíš půjde o lehkou evoluci s mírnými úpravami karoserie. Největší změnou prošla záď, která je nyní s ještě užšími brzdovými světly modernější. Zajímavá jsou také dvě brzdová světla uprostřed masky chladiče motoru. Na přídi vidíme například nový nárazník.

Nové Porsche 911 by mělo být zhruba o 20 mm delší než odcházející generace, stejně tak bude o 40 mm širší, aby se ještě víc podtrhla jeho sportovnost. Kupodivu se inženýrům už nepodařilo snížit hmotnost, auta budou podle verze okolo 20 kg těžší než předchůdce. I proto dostanou větší brzy. Samozřejmostí jsou pořádná kola, na výběr bude od 18 po 21 palců.

Zatím se dají předpokládat výkony prvních modelů, tedy 911 Carrera a Carrera S. Obě auta využijí plochý šestiválec s třílitrovým objemem. Carrera dosáhne na výkon 380 koní, což je o 15 koní víc než v minulé generaci, Carrera S pak až na 444 koní. To je o 30 koní víc oproti dřívějšku. První vozy se na silnicích mohou objevit už v únoru příštího roku.

Na další snímky se podívejte do fotogalerie.