A v žebříčku deseti nejdostupnějších automobilů v tuzemsku má Dacia dokonce modely hned čtyři. Po jednom zástupci pak mají Citroën, Kia, Renault, Seat, Škoda a Volkswagen.

Čtyři auta se se základní cenou vejdou do 200 tisíc korun.

Přehled nejlevnějších vozů vychází z aktuálních oficiálních ceníků. Je samozřejmě možné, že si u jednotlivých dealerů v případě koupě vybojujete ještě o něco příjemnější cenu, nebo zajímavější výbavu. Částky jsou uvedeny s DPH a platí při koupi základních výbav a při platbě v hotovosti, respektive bankovním převodem.

Níže uvedený přehled pochopitelně může už za několik týdnů vypadat jinak. Kia například brzy uvede na trh novou generaci modelu Picanto (více informací najdete zde), zamíchat pořadím by pak teoreticky mohla i Lada Vesta, která se také chystá na vstup do Česka (podrobnosti naleznete zde).

10. Dacia Lodgy: od 224 900 Kč

Dacia Lodgy.

Nejdražším autem v našem přehledu je Dacia Lodgy. A také jednoznačně největším. Toto rodinné MPV si můžete koupit i v sedmimístném provedení, ačkoliv základ nabídky tvoří verze s pěti místy k sezení.

Nevýhodou je velmi spartánská základní výbava, která s nadsázkou řečeno prakticky nenabídne nic, co je na elektřinu. Chybí samozřejmě i klimatizace a dokonce i rádio. Cena startuje na 224 900 Kč s atmosférickým motorem 1,6 SCe o výkonu 102 koní (75 kW).

Kompletní ceník najdete zde.

9. Volkswagen up!: od 219 900 Kč

Volkswagen up!.

O pár drobných levněji lze pořídit Volkswagen up!, malé vozítko do města.

V základní výbavě s nejslabším litrovým tříválcem o výkonu 60 koní (44 kW) stojí 219 900 Kč, ale nemá rádio ani klimatizaci. Pokud si však připlatíte, v nabídce je bezpočet speciálních verzí i moderní turbomotory.

Kompletní ceník najdete zde.