První informace naznačují, že je opravdu na co se těšit. Yaris se totiž dostal do péče továrního závodního týmu Toyota Gazoo Racing, který se snaží silniční model v mnoha ohledech připodobnit závodní WRC variantě. A tato snaha se skutečně daří.

Už jen navenek - kdysi neškodný Yaris se totiž změnil skoro k nepoznání. Předek lemuje obří tlama chladiče, vůz stojí blíž silnici na sportovním podvozku a obouvá velká kola, za kterými se rýsují patřičně dimenzované brzdy.

Vzadu dostal Yaris dokonce nová širší světla, ostře řezaný nárazník se středovou výfukovou koncovkou a také velké přítlačné křídlo na střechu. Kromě toho slibuje Toyota celou spoustu dalších technických modifikací, aby byl Yaris rychlejší a lépe se ovládal.

Čtěte také: Mercedes chystá 1000koňovou bestii. Známe první detaily

Pod kapotou se objeví důstojně silný motor v podobě turbem přeplňované šestnáctistovky, dosahující výkonu 210 koní. Jaké jsou dynamické údaje, to zatím bohužel nevíme a stejně tak jsme se nedozvěděli ani jméno ostrého Yarisu.

Na odtajnění kompletních detailů si musíme počkat na první polovinu března, kdy Toyota ukáže novinku světu při příležitosti autosalonu v Ženevě. Na stánek ji navíc postaví vedle vozu, který sloužil jako inspirace – Yarisu WRC pro sezónu 2017.