Toyota je další značkou, která chce v rámci oblíbenosti vozů kategorie SUV propagovat i své kombi. Vůz patřící do třídy takzvaných allroadů (například Audi A4 allroad quattro, Škoda Superb Scout) dostal označení Corolla Trek. Jméno není zvolené náhodou. Japonci vůz ukazují v rámci španělského cyklistického závodu Vuelta, který právě probíhá. Na něm jezdí kola značky Trek.

Toyota Corolla Trek je zaměřena hlavně na výbavu. Jedinou zásadní technickou změnou oproti standardní Corolle je totiž zvýšení podvozku o 20 mm. S průjezdem v terénu ale nepomůže pohon všech kol a tak je Corolla odkázaná spíš na polní cesty, než ke zdolávaní větších překážek. S tím se ale v této kategorii povětšinou počítá.

Auto si totiž budou kupovat hlavně ti, kterým jde o outdoorový styl a výbavu. Corolla Trek dostala plastovou ochranu na náraznících i na bocích vozu. K dispozici jsou pohledná 17“ kola a LED světlomety. V kabině je pak 7“ displej zábavního systému a bohatá výbava elektronikou včetně systému PCS na rozpoznávání cyklistů i chodců. Nechybí ani adaptivní tempomat.

Auto bude k dostání se třemi benzinovými motory, tedy přeplňovaným 1.2, hybridem vybaveným elektromotorem a jednotkou o objemu 1,8 litru a také dvoulitrem. Cena na českém trhu zatím není známá. Novinka se dostane na tuzemském trhu do prodeje až začátkem příštího roku.