Objem 598 litrů pro uložení věcí v zavazadlovém prostoru nabídne nová generace Toyoty Corolla Touring Sports. Zatímco na jaře se na autosalonu v Ženevě odhalený hatchback téhož vozu prezentoval jako třetí pokračování modelu Auris, nyní už je jasné, že se největší asijská automobilka vrací k prověřenému jménu Corolla.

I nadále bude Toyota tento tradiční model nižší střední třídy vyrábět v Evropě a slibuje, že přes velký zavazadelník budou mít zadní cestující dostatek prostoru. To má zajistit rozvor 2700 milimetrů.

Pod kapotu se dostanou tři verze pohonného ústrojí. Diesely Toyota zavrhla, a tak se zájemce o klasický spalovací motor musí spokojit pouze s přeplňovaným čtyřválcem 1,2 a výkonem 116 koní. Hybridní verze pak budou hned dvě. Jednak půjde o vylepšenou verzi s motorem 1,8 a celkovým výkonem soustavy 122 koní, a pak také o nový typ sdružující elektromotor s dvoulitrovým zážehovým čtyřválcem. Ten poskytne maximální výkon 180 koní.

BUDE SPORTOVNÍ

Toyota chce zaujmout ty, kteří touží po sportovním kombi. Těm se hodlá zalíbit jednak nízkou stavnou karosérie, nízko umístěnými sedačkami a nízkým těžištěm. A pak také třeba použitím zadní nápravy typu multilink pro všechny verze a premiérovým nasazením adaptivního odpružení.

Ve výbavě se ocitnou i prvky, které dosud byly k mání jen ve vyšších automobilových segmentech. Například tisková zpráva zmiňuje head-up displej, audiosoustavu JBL GreenEdge Premium, bezdrátové dobíjení mobilních telefonů nebo multimediální soustavu Toyota Touch.

Vůz bude možné nechat lakovat několika dvoubarevnými kombinacemi. Půjde třeba kombinovat lakování karosérie s černým provedením střechy a střešních sloupků, nebo lemováním spodní části masky chladiče.

Auto se veřejnosti poprvé představí na pařížském autosalonu, který se letos koná začátkem října.