Toyota byla dlouhou dobu známa jako výrobce sportovních a řidičsky zajímavých vozů. Změna priorit před časem znamenala totální odklon od filozofie jízdně vzrušujících vozů, což se sice na prodejích nepodepsalo, ovšem výrazně utrpěla image značky. Akio Toyoda se nyní snaží zašlou sportovních toyot oživit modelovou ofenzívou, která čítá GT86, novou Supru, Yaris GRMN, pravděpodobné oprášení jména Celica a hypersportovní automobil, vycházející z vytrvalostních placek LMP1.

K tomuto výčtu se nyní přidává také nedávno představená Toyota Corolla, která v Evropě nahrazuje Auris. Představení plnohodnotné varianty GRMN zatím není na programu, ovšem dobře informovaní lidé tvrdí, že modelová řada Corolla dostane ostrou verzi, která se také stane součástí zmiňované ofenzívy sportovních aut.

Nová Corolla je postavena na základech platformy TNGA (Toyota New Global Architecture), která ve srovnáním s Aurisem nabízí daleko nižší těžiště a širší rozchod kol, což jsou nutné ingredience pro konkurenceschopný sportovně laděný automobil. Vylepšená platforma je také důvodem, proč Toyota s uvedením nové Corolly představila hned vysoce výkonný hybrid s výkonem 175 koní.

Zástupcům značky Toyota rozhodně neunikl úspěch, jaký slaví Hyundai s modelem i30 N a vzhledem k nové strategii téměř jistě představí svého hráče. Že Toyota nezapomněla stavět úžasná sportovní auta, dokázala limitovanou sérií Yarisu GRMN, jehož jízdní projev sklízí odevšud samou chválu. A vsadíme se, o co chcete, že Corolla od Gazoo Racing, je další v pořadí. Dost pravděpodobně jako hybrid.