Škoda Auto dnes pořádá pro motoristické novináře dynamickou prezentaci nového modelu Škoda Scala a při té příležitosti hned vydala tiskovou zprávu, že budoucí majitelé si budou moci personalizovat jméno modelu, který nahrazuje oblíbený Rapid.
 
Díky 3D tisku umožňuje umístit na záď automobilu nápis o délce od 3 do 9 písmen. Může to být například vlastní jméno, jméno partnera nebo dítěte. Font je stejný, jaký znají dlouhé roky všichni majitelé novodobých škodovek, a povrch chromový ve vysokém lesku. Použít lze výlučně velká písmena, včetně české diakritiky, ovšem bez mezer nebo pomlček.

Nová možnost je k dispozici pouze v kombinaci s prodlouženým zadním oknem, které je u modelu Scala součástí balíčku Emotion a Image. Kdyby majitelé náhodou zvolili špatný či jinak nevhodný nápis, je možné ho díky speciálnímu lepidlu beze zbytků odstranit.
 
Nápad je to vskutku zajímavý, leč poněkud dvousečný, neboť lidé jsou tvory vynalézavými a nelze tedy vyloučit také ne úplně vhodné kombinace písmen, které se ve slušné společnosti nevyslovují…
 
Za normálních okolností bychom oficiální zprávě asi i věřili, jenže dnes je 1. dubna, takže už asi víte, odkud vítr vane.
 
TOYOTA HIACE JAKO KABRIOLET
 
Toyota si jako aprílový žertík vybrala ještě větší kalibr a veřejnost se pokusila šokovat otevřeným provedením nové generace dodávky HiAce, kterou však chtěla nabízet pouze u protinožců.
 
Sice nelze potvrdit, zda se stoprocentně jedná o apríl, ale vše tomu nasvědčuje.

Toyota HiAce Convertible
 
Automobilka Toyota totiž měsíc duben zahájila informací, že na australském trhu představí unikátní karosářské provedení nové generace dodávky Toyota HiAce, která se na trh dostane už příští květen.
 
Podle Brodieho Botta, PR manažera australského zastoupení Toyota, vznikne kabriolet HiAce v počtu 2019 kusů a střecha má být plátěná. Stahovací střechu mohou mít i obyčejné dvousedadlové dodávky HiAce i 12místný autobus.
 
Že jde o apríl dokazuje výbava v podobě pečící trouby se čtyřmi vařiči v zadní části vozu. Uznejte sami, kabriolet HiAce ale není zase tak špatný nápad. Co myslíte?