Hennessey je tým extrémistů, o tom netřeba. Zatím poslední sportovní projekt míří na metu 500 km/h a vzhledem k tomu, že byli schopni sebrat titul nejrychlejšího auta mocnému Bugatti Veyron, existuje skutečně reálná šance, že se jim to podaří.

Zdroj: Hennessey

Ovšem jak se zdá, ne všichni se na tomto pološíleném projektu podílejí a v „mezičase“ si staví offroadová monstra, jakým je tento šestikolový Goliath. Texaský tuner si tentokrát vzal na mušku zcela nový Chevrolet Silverado Trail Boss Z71 a stejně jako tomu bylo v případě Hennessey VelociRaptor 6x6, který postavili na základech Fordu F-150, mu přidal jednu nápravu a pod kapotou nahnal obrovské stádo amerických plnokrevníků.

Motorově jde o 6,2 litrový V8, jenž v základním nastavení nabízí 420 koní a 620 Nm, kterému u Hennessey odmontovali masivní, 2,9litrový kompresor a výsledkem je 705 koní a 915 Nm točivého momentu! Kdyby to však náhodou bylo málo, výkon lze navýšit až na 808 koní, zde však Hennessey nedává tříletou záruku, z čehož pramení, že v tomto nastavení je motor na hraně.

Zdroj: Hennessey

Jediný relevantní údaj, který firma z Texasu pustila ven, je zrychlení z 0-100 km/h za 4,5 sekundy, což je rychleji, než mnoho vyloženě sportovních aut.

Vznikne pouze omezená série 24 kusů a za každé z nich zákazníci budou muset zaplatit 375 tisíc dolarů, což je v přepočtu více než 8 milionů korun.