Na silnice míří nový Volkswagen California. Auto s integrovanou obytnou zástavbou je považováno za etalon mezi vozy své kategorie i díky dlouhé historii. Automobilka slibuje, že nyní bude California vybavená lépe než kdykoliv předtím. Zaměřila se hlavně na komfortní funkce.

Nově bude v horním panelu k dispozici obrazovka s dotykovým ovládáním, přes kterou se bude ovládat řada funkcí. Kromě toho dokáže zobrazit i náklony vozu – inspiraci si vzala z off-roadových režimů SUV Volkswagenu. Ukáže náklon v podélné i příčné ose a bude tak snadnější Californii zaparkovat na rovině. To aby se posádce lépe spalo.

Novinkou je také postel ve spodní části vozu, kterou lze několika pohyby proměnit na gauč. Kromě toho je k dispozici kompletní kuchyňka s jednoduchým ovládáním, výklopný jídelní stůl a otočné sedačky, takže je vnitřní prostor Californie pohodlně obyvatelný. Stan se u top verze vyklopí i zasune elektricky.

Inženýři si pohráli i s vnitřním osvětlením vozu. K dobrému spánku tak mají pomoci nejen zatmavená okna a záclonky, ale i ambientní systém svícení s režimem pro probuzení, který pomalu zvyšuje intenzitu. V Californii tedy bude pohodlné i v vstávání. Vůz si prohlédněte v přiložené fotogalerii.