Když se před deseti lety objevil na trhu Nissan Murano Cabrio, zdálo se, že tento pokus o vytvoření kabrioletu z SUV je jednou z automobilových slepých uliček. Nakonec se ale po čase objevili další následovníci.

Například Range Rover Evoque Cabrio a vloni přišel o klasickou plechovou střechu také Volkswagen T-Roc. Teď tedy stvořili v Rumunsku také Dacii Duster Cabrio. Možná jako určitou oslavu celosvětového úspěchu sportovně-užitkového vozu rumunské značky. Málokdo totiž ví, že v loňském roce byl model Duster absolutně nejprodávanějším modelem, který v současné době nabízí automobilová aliance Renault-Nissan.

Společnost Auto K9 má již s podobnými úpravami vozů domácí značky Dacia zkušenosti. V její dílně vznikly před lety kabriolety odvozené z modelu Logan. Jeden se dvěma řadami sedaček, druhý pak pouze dvoumístný.

Tentokrát spatřil světlo světa automobil, který má sice pouze jeden pár dveří na stranách (tedy o jeden méně než má klasický Duster), uvnitř ale zůstalo pět sedaček. Horní část dveří pak přišla o rámy oken. Za opěrkami hlavy zadních cestujících je namontovaný bezpečnostní oblouk.

I když je v interiéru stále znát, že se jedná o model značky Dacia, centrální část palubní desky se změnila zásadně. Je tu totiž ve stylu modelů značky Tesla zabudován velký multimediální displej orientovaný na výšku.

Potahy sedaček jsou z bílé kůže, bílá je také horní část palubní desky a obložení dveří. Efektním detailem je dřevěný kryt horní části zavazadlového prostoru. Vydařený vzhled celku pak dotvářejí detaily jako černé disky kol nebo upravená maska chladiče a mlhová světla.

Pro ty, kterým se tato kreace zamlouvá, máme však na závěr špatnou zprávu. Automobil, který vznikl přestavbou původně havarovaného Dusteru s náklady ve výši 30 tisíc euro, s největší pravděpodobností nedostane nikdy žádného následovníka.