Až v půl osmé večer bude oficiálně odhalena nová Škoda Enyaq iV i s prakticky kompletní sadou technických údajů a základní cenou. Vzhled však je díky fotografiím zveřejněným španělským portálem Motor16.com známý již o několik hodin dříve.

Z nich je zřejmé, že značka nechce vytvářet speciální design pro své automobily, které jezdí výhradně na elektrický pohon. Linie jsou tak v souladu s těmi, které Škoda začala používat na modelu Scala a dále je rozvinula čtvrtá generace Octavie.Pouze maska na přídi není vyplněna svislými žebry, ale je cele zaplněná černým plastem. Boční profil je pak takovým mixem mezi SUV a zvýšeným kombíkem. V zádi bude nepochybně dostatečně velký zavazadlový prostor.

Podoba Škody Enyaq uniklá před premiérouZdroj: Motor16

V interiéru je rekordně velký centrální displej, jinak jsou zde použita podobná řešení ovládacích prvků, jaké nabízí nejnovější Octavia.

Automobil využívá architekturu speciální platformy MEB vyvinuté v koncernu Volkswagen pro bateriové elektromobily. Už na ní jezdí Volkswagen ID.3 a brzy bude následovat ID.4, což je po technické stránce prakticky dvojče Enyaqu.

Enyaq se bude vyrábět v Mladé Boleslavi na jedné montážní lince s Octavií. Zákazníci se s ním poprvé svezou na samém začátku příštího roku.