Média i fanoušci netrpělivě očekávají příchod osmé generace oblíbeného hatchbacku Volkswagen Golf. Auto, které se vyrábí už od 70. let minulého století, se představí veřejnosti za dva týdny 24. října. A podle prvních oficiálních skic bude mít futuristický design.

Jak bývá u Golfu zvykem, posun mezi generacemi bude opět spíš evolucí než revolucí. Osmý Golf bude znovu stát na platformě MQB, ale prý o něco vylepšené. Bude mít klasický střih snadno zapamatovatelného hatchbacku, ale s futuristickými prvky. Vsadit můžete třeba na parádní LED světlomety i diody pro denní svícení. Skica naznačuje, že by se mohly táhnout přes celou přední masku.

Uvnitř nás čeká neméně futuristický kokpit. To ukazuje další zveřejněná skica, která odhaluje množství obrazovek. Budíky nahradil displej v přístrojové kapličce, uprostřed bude k řidiči nakloněná obrazovka zábavního systému. Dá se očekávat, že bude opět lesklá a ráda si pochytá vaše otisky prstů.

A dál? Dál jsou to už jen spekulace. Možná se na palubě vozu objeví i dotykové plochy místo klasických tlačítek, tak jak to mají třeba u Audi nebo u Porsche. K dostání bude nejdřív hatchback a poté i kombi. Zapomeňte na MPV variantu Golf Sportsvan. Auto na silnice vyjede v roce 2020, ale ještě předtím se odhalí 24. října.

Interiér nového Volkswagenu Golf