Devel má být naprosto fascinující strojovnou. V jeho šasi třímá gigantický šestnáctiválec o objemu 12,3 litru, poskytující se závodním palivem výkon 5000 koní (3676 kW) a točivý moment okolo 5300 Nm. Že jsou tyto hodnoty v praxi dosažitelné, ukazuje starší video, kde je motor testován na brzdě u Steve Morris Engines – tedy u firmy, která má motor Develu na svědomí.

Teď je ovšem na internetu další video, dokonce ještě zásadnější, než to předchozí. Vůbec poprvé totiž vidíme Devela akcelerovat na silnici v poušti a slyšíme hrůzu nahánějící bublání ohromného motoru. Zajímavostí je, že se Devel na videu nerozjíždí ani zdaleka naplno. Jak uvádí popis videa, odjezd z místa probíhá na pětinu plynu, tedy při nízkém plnícím tlaku. Ten dodávají do motoru celkem čtyři turbodmychadla.

Musím se přiznat, že jsem prvním zprávám o všemocném Develu ani za mák nevěřil. Celý projekt mi přišel spíše jako „vaporware“, tedy produkt, který se s pompou představí, aby se následně v tichosti vytratil do neznáma. Jenže chlapci v Dubaji to myslí zcela očividně vážně a už i já začínám pomalu věřit, že se nějaký Devel jednou opravdu dostane ke svému zákazníkovi.

Zároveň je nutno uznat, že prototyp na aktuálním videu vypadá o hodně lépe, než několik let starý koncept, jehož fotky naleznete v galerii.

Zdroj: Youtube