Výsledkem je zřejmě nejšílenější Fiat 500 na světě. Kreace jménem Giannini 350 GP Anniversario je společným projektem právě italské dílny Gran Torino Engineering a známého úpravce Fiatů Giannini Automobili, pro něhož je vůz dárkem ke stoletému výročí.

Z původního Fiatu toho už od pohledu moc nezbylo, přičemž hlavní změnou je nahrazení přeplňovaného čtyřválce o objemu 1,4 litru za uprostřed umístěný 1,75litrový čtyřválec s turbem. Ten pochází ze sporťáku Alfa Romeo 4C a byl ještě dále vyladěn.

Díky tomu malinkatý Fiat produkuje kolem 350 koní (261 kW), což je vcelku značný nárůst proti standardním 240 koním (177 kW) v Alfě a rovným 100 koním (74 kW) v obyčejné pětistovce.

Změněna byla rovněž pohánění náprava a hatchback už není předokolkou, nýbrž ryzí zadokolkou. Zájemci pak mají na výběr, zda zvolí manuální převodovku, nebo automat s pádly pod volantem z Alfy Romeo.

Za 19palcovými kovanými koly se schovávají pořádné brzdy Brembo s děrovanými kotouči a šestipístkovými třmeny vepředu, zatímco skrze výřezy v kapotě můžete vidět závodní push-rod odpružení Öhlins.

Nepřehlédnutelný bodykit je vyroben z karbonu a pochopitelně řadou otvorů zajišťuje přívod či odvod vzduchu na těch správných místech. Na masce se ještě usídlily dodatečné mlhovky a na zádi rozměrné křídlo.

Firma plánuje vyrobit pouhých 100 kusů této bestiální verze Fiatu 500, a to za cenu v přepočtu 3,9 milionu korun. Jde tedy o pořádnou pálku. Jak už to však u těchto šílených výtvorů bývá, své zájemce si určitě najde.