Za volant novinky usedl pilot formule 1 Nico Hülkenberg, který na monackém okruhu zajel pár koleček. Tento chlapík byl prý dokonce členem týmu, který se věnoval vývoji nového Méganu R.S.

V rámci představení Renault oficiálně potvrdil, že v jeho novém ostrém hatchbacku bude opravdu na výběr mezi dvouspojkovou automatickou a manuální šestistupňovou převodovkou. To je nejdůležitější zpráva.

Čtěte také: Auta už nikdy nebudou taková, jaká bychom chtěli. Nemohou být, proč?

Auto pak neslo speciální žlutočerné maskování, namísto klasického černobílého, to kvůli oslavám 40. výročí značky Renault ve Formuli 1. Díky tomu se na okruhu ukázaly i historické monoposty francouzské automobilky.

Další klíčové informace si však Renault nechává pro sebe. Prozatím se tedy musíme spokojit s tím, co už víme: konstrukce Méganu R.S. má být ještě lehčí než u předchůdce, a to i přestože bude mít nyní striktně čtyřdveřovou karoserii.

Čtěte také: BMW představilo koncept velkého kupé řady 8. Sériová verze dorazí příští rok

Motor pak zřejmě nedosáhne objemu plných dvou litrů jako dříve, ale má se jednat o zcela novou jednotku o objemu 1,8 litru, představenou v nové Alpině A110. Jeho výkon ve verzi pro Mégane zřejmě přesáhne 300 koní.

Premiérou ve světě ostrých hatchbacků pak bude zajisté systém aktivního natáčení zadních kol.

A ještě poznámka: nový Renault Mégane R.S. je na okruhu k vidění od času 12:23.