Víme, jak to je s fotkou Cupra: Snímek odhaluje již čtvrté SUV španělské značky

Před pár dny oběhla média fotografie vozu s logem sportovní značky Cupra španělského Seatu. Spekulovalo se že jde o první svébytný model této divize. Pravda je ale trochu jiná…

Další SUV značky Seat
Další SUV značky Seat
Zdroj: Autofacil

Seatu se v poslední době daří tak, jako nikdy v historii. Chystá také další modelovou ofenzívu. Kromě nové generace modelu nižší střední třídy Leon, což je právě ten vůz, který nastartoval jeho vzestup, se připravuje také další SUV. A tím nemyslíme Tarraco, jehož premiéra se odehraje již v příštích dnech..

Na fotografii, která unikla z koncernu Volkswagen, totiž není speciální model značky Cupra, ale touto divizí upravené čtvrté SUV. Portálu Automix to potvrdil dobře informovaný zdroj ze španělské automobilky.

Svojí velikostí by se vůz měl zařadit mezi Atecu a právě Tarraco. Současně to bude první produkt španělské automobilky s karosérií ve stylu kupé-SUV.

O technice je ještě předčasné spekulovat. Ale vzhledem k tomu, že se na přídi nachází logo Cupra, dá se očekávat přeplňovaný zážehový dvoulitr s výkonem rovnajícím se nebo přesahujícím 300 koňských sil.

Exempláře prodávané s logem Seatu se budou muset spokojit s "civilnějšími" agregáty. Třeba přeplňovanou patnáctistovkou.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×