Pamatujete si ještě na skleněnou továrnu Volkswagenu uprostřed Drážďan? Německá automobilka ji původně postavila kvůli výrobě svého luxusního sedanu Phaeton, který skončil po první generaci v roce 2016. O vůz nebyl dostatečný zájem a firma na něm prodělávala.

Poté to vypadalo se zaměstnanci skleněné továrny špatně. Místo, které se chlubilo dovozem dílů pomocí nákladních tramvají, tichým provozem a transparentností, která ho spojovala s okolním městským prostředním, se muselo přeorientovat. Volkswagen do něj přemístil výrobu elektromobilu e-Golf. Továrna se také stala kulturním centrem, kde se pořádaly výstavy nebo koncerty.

Teď přišla německá automobilka s rozhodnutím, že se bude v Drážďanech vyrábět elektromobil Volkswagen ID 3. Auto, které už zhruba dva měsíce vyjíždí z fabriky ve Zwickau, se v saské metropoli začne vyrábět zhruba za rok. To udělalo radost místním odborářům, protože pracovníci továrny se nemusí bát o práci.

„Nejistota, kterou jsme měli po ukončení výroby Phaetonu je pryč. To, že jsme zde dočasně vyráběli elektrický model e-Golf znamená, že jsme velmi dobře připraveni na produkci dalších elektromobilů, které budou patřit do rodiny ID,“ řekl šéf odborů Volkswagenu Jens Rothe.