Vzhledem ke své délce jen 4,1 metru nabídne novinka Volkswagenu velmi slušný zavazadlový prostor. Jeho objem bude v závislosti na poloze posuvných zadních sedaček činit 385 až 455 litrů.

Tisková zpráva, která doprovází fotografie maskovaných prototypů, dále uvádí, že vůz bude mít výhradně pohon všech kol a na výšku má měřit 1558 milimetrů.

Konstruktéři se snažili vyhovět požadavkům lidí, kteří si kupují auta této kategorie, a proto jsou sedačky umístěny poměrně vysoko. Konkrétně ta přední se nacházejí nad zemí ve výšce 597, vzadu dokonce 652 milimetrů. 

Automobil budou pohánět zážehové motory s výkony 70, 85 a 110 kW. Navíc i jeden turbodiesel s výkonem 70 kW. Auto bude jezdit na kolech o velikosti až osmnáct palců. Do výbavy se dostanou i prvky jako je bezklíčkový vstup do vozu, automatické přepínání světel, systém pro detekci překážek před vozem, asistenční systém pro jízdu ve vymezeném jízdním pruhu, asistent pro sledování vozidel v "mrtvém" úhlu nebo systém automatického nouzového brzdění.

Auto se bude nabízet ve dvanácti barevných odstínech a na přání rovněž s dvoubareným lakováním karosérie.