Volkswagen Gen.E je totiž třídveřový hatchback s elektrickým pohonem a dojezdem okolo 400 kilometrů. O samotném pohonu ale výrobce nic neřekl, neznáme tedy výkon ani údaje o dynamice.

Zajímavé ale je, že auto prý bylo navrženo tak, aby s ním spolupracovali mobilní "roboti", což v podání Volkswagenu znamená mobilní samočinné "dobíječky". Volkswagen na nich opravdu pracuje a slibuje si od nich zvýšení uživatelské přívětivosti elektromobilů. Představuje si to tak, že jednoduše přijedete, jak potřebujete, zaparkujete a roboti se už o všechno postarají a dobíjecí kabely sami připojí k vozu.

Nabíjet se přitom může prostřednictvím hned dvou zdířek.

Mnohem důležitejší vzhledem k blízké budoucnosti je ale konstrukce a design vozu. Koncept Gen.E by totiž měl naznačit, jak bude vypadat příští generace Volkswagenu Golf.

Základem je odlehčená architektura, která má zajistit maximální bezpečnost. Design pak rozvíjí aktuální směr Volkswagenu, zvlášť přední partie prozrazují příslušnost k německé značce. Spodní část nárazníku ukrývá řadu senzorů a radrů, za čelním sklem je umístěna kamera. Je tedy jasné, že Gen.E dostal technologie pro autonomní řízení.

Zvláštností pak je "dvojitý" zadní sloupek - vrchní část je totiž odchlípnuta a slouží jako aerodynamický prvek.

Příští generace Volkswagenu Golf by se měla poprvé ukázat v roce 2019.