Koncept I.D Crozz II tak vychází z již dříve představeného stejnojmenného konceptu, který jsme měli možnost vidět poprvé na začátku letoška v Šanghaji. Novinka však přináší pár designových i technických novinek.

Výrazná karoserie zaujme červeným metalickým odstínem Hibiscus Red, upravenými LED světlomety a novými 21palcovými koly. Největší změnou na exteriéru je nová přední maska. Ta má podle Volkswagenu mnohem lépe prezentovat očekávanou produkční verzi. Stejně tak byla přepracovaná svažující se záď a boky karoserie.

Mercedes-AMG Project One.
Mercedes-AMG Project One přináší techniku z F1. Má 1000 koní

Uvnitř je v panelech dveří a také před řidičem umístěno takzvané „chytré osvětlení“, které má signalizací upozornit na blížící se nebezpečí kolize, a to společně s novým hlasovým systémem palubního systému. Ten pak v rámci komfortu nabízí funkce například otevření/zavření dveří, ovládání klimatizace a dalších prvků čistě skrze váš hlasový příkaz.

Zbytek moderního interiéru si hraje s ambientním osvětlením, dominuje mu dotyková 10,2palcová obrazovka infotainmentu, před sebou má řidič digitální přístrojovou desku a digitální je rovněž zpětné zrcátko.

Volant se nakonec při autonomní jízdě zasune do palubní desky, aby nepřekážel. Volkswagen I.D. Crozz II má být totiž vybaven plně autonomním systémem, který využívá čtyři laserové skenery, ultrazvukové senzory, několik radarů a kamery sledující okolí vozu.

Audi R8 V10 RWS.
Audi představilo supersport R8 s pohonem zadních kol. Vznikne 999 kusů

O pohon vozu se stará dvojice elektromotorů o kombinovaném výkonu 306 koní (225 kW) a síla putuje na všechna kola. Maximální rychlost je udávaných 180 km/h a dojezd na jedno nabití až 500 km. Rychlonabíječka by měla zajistit dobití baterií na 80 procent kapacity za pouhých 30 minut.

I.D. Crozz je jedním z několika elektromobilů, kterými se bude Volkswagen snažit konkurovat nejen třeba americké Tesle. Silnou elektrifikaci své nabídky chce VW rozjet už v roce 2020 a to právě s crossoverem I.D. Crozz, znovuzrozeným mikrobusem I.D. Buzz a pětimístným hatchbackem I.D.

Zdroj: Youtube