Zastoupení značky Volkswagen pro Českou republiku oznámilo ceny, za které bude zákazníkům nabízet modernizovanou verzi osmé generace modelu Passat. Nejlevnější je model Business, který pohání čtyřválec 1,5 TSI, s karosérií limuzína. Jeho cenovka je nastavena na 750 900 Kč.

Ve výbavě tohoto nejlevnějšího Passatu jsou LED světlomety vpředu i vzadu, třízónová klimatizace či asistenční systém Travel Assist Low umožňující částečně autonomní jízdu.

Vyšším stupněm výbavy je Elegance. Uvnitř takového vozu pak je už například i navigační systém s osmipalcovou obrazovkou i tříleté předplatné služby We Connect Plus. Takto vybavené automobily startují na ceně 887 900 Kč.

Spíše designovou záležitostí je pak Passat R-Line. Kromě exteriérových změn ho lze poznat i díky sportovním sedačkám, volantu i pedálů.

Kromě těchto "běžných" variant, které se týkají karosářského provedení limuzína i kombi (Variant), lze opět koupit Passat s "offroadovým" paketem Alltrack od 1 117 900 Kč), případně plug-in hybridní verzi GTE. Ta začíná na úrovni 1 126 900 Kč.

Pro klasické "spalovací" Passaty jsou na výběr tři zážehové a tři vznětové motory. s výkony od 110 do 200 kW. Nejlevnější Passat s dieselem přijde na 815 900 Kč. Příplatek za karosérii kombi činí 27 000 Kč.