Nový alternativní „prodejní" kanál se jmenuje Flexi Care, v praxi jde o alternativní způsob pronájmu, kdy se za držení vozu platí měsíční poplatek. Podle Volva je hlavní přidanou hodnotou „usnadnění starostí a času zákazníka souvisejících s pořizováním nového auta". 

Veškerý servis a údržba vozu pak probíhají pod taktovkou Volva. Navíc si může zákazník zvolit vyzvednutí vozu v době a místě, které mu vyhovují. Volvo také zmiňuje skutečnost, že nový „majitel“ dostává k vozu i poukaz na značkové příslušenství Volvo v hodnotě 15 000 Kč.

Výše měsíčního poplatku se odvíjí od délky pronájmu, zvolené motorizace a výbavy vozu a startuje na 12 999 Kč bez DPH. Volvo přitom slibuje, že od 1. července budou první vozy k dispozici prakticky ihned po uzavření smlouvy. Po celou dobu nájmu je vůz chráněn zárukou a balíček služeb zahrnuje i veškeré poplatky typu silniční daně či dálniční známky. 

Součástí programu je také pojištění, příslušenství a řada dalších doplňkových služeb, jako jsou sezonní výměna kol a jejich uskladnění či osobní asistenční služby. Vedle toho má Flexi Care nabídnout třeba i službu Concierge, která podává pomocnou ruku při plánování cest – od informační služby před výjezdem až po rezervaci restaurace nebo hotelu.

Volvo XC40 je prvním vozem značky, který si lze podobným způsobem pronajmout, je možné, že další modely budou následovat.