Zcela konkrétně se tady bavíme o 680 koních (500 kW) výkonu, kombinovaných ještě s 850 Nm točivého momentu. Tato pozoruhodná čísla vytváří společnou silou benzínový biturbo osmiválec o objemu čtyř litrů a elektromotor v systému převzatém z hypersportu 918 Spyder.

Nová Panamera „v kombajnu“ tak zvládne sprint z nuly na sto za 3,4 sekundy, což je ještě lepší hodnota, než jaké dosahuje Mercedes-AMG E63 S ve variantě kombi. Tomu totiž stejné zrychlení trvá o jednu desetinu déle. Porsche se navíc rozjede na maximální rychlost až 310 km/h.

V udržení se na zemi dopomáhá nejrychlejší dlouhé Panameře třeba i adaptivní výsuvné křídlo schované v prodloužení střechy a přidávající 50 kilogramů přítlaku ve vysokých rychlostech. Naopak, pokud se otevře panoramatická střecha, spojler se nakloní tak, aby omezoval aerodynamický hluk do interiéru.

Jenže to není všechno. Vedle toho, že je Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo šíleně rychlá, je také nadmíru praktická a prý i úsporná. Kufr pojme 425 litrů, případně 1295 litrů při sklopených sedačkách, do interiéru se vejde až pět osob a nechybí hromada komfortu a výbavy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o plug-in hybrid, je možné také dobíjet baterii o kapacitě 14,1 kWh a používat Panameru v čistě elektrickém režimu. V tu chvíli umí dojet až 49 kilometrů a bez pomoci spalovacího motoru uhánět až 140 km/h. Co se spotřeby týče, dosluhující měřící metoda NEDC ukázala v průměru tři litry na sto kilometrů. To je sice hezké, ale pochopitelně velmi nerealistické, budete-li využívat potenciálu pohonného ústrojí.

Všechno to zní velmi skvěle, jenže potom je tu samozřejmě cena. Vzhledem k tomu, že je Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo vrcholný model celé řady, vyšplhala se základní cenovka k hranici 4,2 milionu korun. A to trochu zabolí.