Možná si vzpomenete, že když BMW představilo plány na novou generaci kompaktního hatchbacku řady 1, jedním dechem mluvilo o provázanosti s modely značky MINI. Nedlouho poté se světu představilo BMW řady 2 Active Tourer, které bylo postaveno právě na společné platformě.

Současná generace BMW řady 1 končí a s ní odchází také konfigurace, která na trhu s kompaktními hatchbacky nikdy neměla konkurenci, a kterou fanoušci automobilů tak zbožňovali. BMW řady 1 totiž jako jediné v daném segmentu nabízelo možnost velkoobjemového šestiválce ve spojení se zadní poháněnou nápravou.

Poslední hurá současné generace se jmenuje BMW M140i Finale Edition. Podle dostupných informací bude k dispozici výhradně s 8stupňovu převodovkou Steptronic. Nechybí však adaptivní M podvozek, M sportovní brzdy nebo špičkový audiosystém Harman Kardon.

BMW M140i Final Edition

Přeplňovaný řadový šestiválec nabídne 340 koní a 500 Nm točivého momentu, což postačí na zrychlení z klidu na 100 km/h za 4,6 sekundy a maximální rychlost 250 km/h.

Největší háček však spočívá v tom, že tohle auto bylo původně nápadem australského zastoupení BMW, ovšem vsadíme se, že evropští zákazníci nezůstanou ochuzeni. A pokud to nebude tohle auto, BMW se svým „jednorožcem“ určitě rozloučí ve velkém stylu.