Když tradiční německou automobilku s bleskem ve znaku v roce 2017 od General Motors kupoval koncern PSA, byla nová Corsa MY 2020 ve finální fázi vývoje. Jenže nechat novou generaci oblíbeného supermini na platformě GM by znamenalo platit velké poplatky americkému výrobci. Takže se nový majitel rozhodl téměř dokončený automobil odepsat a začít nanovo.

Jako základ koncern PSA použil platformu CMP, na které je postaven i nový Peugeot 208. A podle úplně prvních špionážních fotek to vypadá, že Corsa F nebude pouze překapotovaný Peugeot 208, přestože proporce obou vozů jsou velmi podobné.

Co se vzhledu týče, ten lze pouze odhadovat, ovšem i v maskování to vypadá, že design bude ryze „oplácký“ a bude navazovat na stávající provedení, které je víceméně důkladným faceliftem čtvrté generace z roku 2006. I tak lze ze špionážních fotek vypozorovat dynamičtěji tvarované proporce, a to především díky širší a níže posazené karoserii, stejně jako ostře seseknutému víku zavazadelníku.

Špinoážní fotky nového Opelu Corsa (2020)

Pořízené fotografie ukazují pětidveřové provedení, což ukazuje, že i v případě tohoto supermini výrobce nejspíš upustí od třídvířka, o které zákazníci nejevili takový zájem.

Pokud jde o pohonné jednotky, očekává se, že nová Corsa bude sdílet nabídku právě s výše zmiňovaným Peugeotem 208, to znamená nové přeplňované zážehové tří a zážehové tří a čtyřválcové motory Puretech. Ohledně vznětových motorů ještě nebylo rozhodnuto, nicméně Corsa šesté generace bude v nabídce také jako elektromobil, nejspíše s označením eCorsa, takže je vysoce pravděpodobné, že dieselové provedení ani nevznikne.

Premiéra nové Corsy by se měla uskutečnit na podzimním autosalonu ve Frankfurtu.