Při výběru následující pětky jsme brali v potaz několik faktorů. Vozy musí být dostupné za rozumnou cenu, musí s nimi být zábava a hlavně – musí mít alespoň nějaký výhled na budoucí růst hodnoty. Všechna auta pořídíte v cenové hladině přibližně do 300 tisíc korun a u všech je velmi pravděpodobné, že pokud budete vůz udržovat, můžete si po několika letech připsat větší či menší zisk.

1. BMW 330Ci E46

BMW 330Ci.Zdroj: BMW

První v našem výběru je auto, které mnoho lidí považuje za vůbec nejlepší produkt německého BMW. Často se o „é-čtyřicet-šestce“ mluví jako o poslední správné trojce či dokonce jako o posledním správném bavoráku. My si sice rozhodně nemyslíme, že by nové produkty mnichovské automobilky byly jakkoliv špatné, ale jejich cena bude přinejmenším ještě nějakou dobu klesat. Na rozdíl od E46 v nejlepším možném provedení, jejíž cena už nějakou dobu stagnuje.

Samozřejmě, že vůbec nejlepší E46 je M3, ale tu už pár let nekoupíte za rozumnou cenu. Hledejte proto vůz s dvoudveřovou karoserií kupé, manuální převodovkou, slušnou výbavou a hlavně s famózním řadovým šestiválcem M54B30 o výkonu 230 koní (170 kW).

Jedná se o skvěle jezdící auto, se kterým zažijete hromadu zábavy a nebudete se potýkat s výraznějšími technickými problémy. Navíc je dost možná nejpříhodnější doba ke koupi. Hezké kusy startují pod 200 tisíci korunami, a ačkoliv cena asi v nadcházejících letech ještě půjde trochu dolů, brzy by se měla odrazit a po vzoru starších kupé E36 vyběhnout vzhůru.